بافت زنجیره به همراه آموزش یک دستبند زیبا

زنجیره ابتدایی ترین بافت قلاب بافی است که حتی اگه قلاب هم نداشته باشید با دست هم قابل اجراست ویکی از بافتهایی که توی بافت انگشتی هم ازش استفاده میشه

 

۱-مطابق تصویر ،اول یک حلقه با دستمون درست میکنیم و قلاب را وارد این حلقه می کنیم. قلاب را زیر نخ بلند می بریم و نخ را به قلاب گرفته از داخل حلقه بیرون می کشیم.

۲-اولین دانه زنجیره بافته شده و ما یک حلقه در قلابمان داریم.

۳-برای بافت زنجیره بعدی دوباره نخ را به قلاب گرفته از داخل حلقه عبور می دهیم و به اندازه کافی می کشیم که زنجیره شکل بگیرد.

۴- به همین صورت ادامه می دهیم تا به تعداد دلخواهمان زنجیره ایجاد شود.

توی بافتنی مخصوصا قلاب بافی هیچ محدودیتی وجود نداره چون شما می تونید هر چند بار کل کار را بشکافید و دوباره ببافید و مثل خیاطی نیست که اگه اشتباهی کردید پارچه خراب میشه و دیگه به سختی میشه درستش کرد.تو کارای هنری خلاقیت و پشتکار حرف اول را میزنه دستبندهایی که می بنید فقط با زنجیره بافته شده شما هم برای اینکه مهارت لازم را بدست بیارید یکی از اینا ببافید


تعدادی مهره رنگی تهیه کنید و و قبل از اینکه شروع به بافت کنید مهره ها را داخل کاموا بفرستید.بعد شروع کنید به زنجیره زدن هر ۵-۶ زنجیره ای که میزنید یکی از مهره را جلو بیاورید ، کمی حلقه سر قلاب را بکشید تا به اندازه مهره بشود و بعد زنجیره بعدی را ببافید. به این صورت مهر ها را داخل بافتتون ببرید.


و همین طور ادامه بدید تا به طول دلخواهتون برسه. فقط تعداد زنجیره های مابین مهره ها یک اندازه باشه مثلا اگر ۸ تا زنجیره فاصله دادید تا آخر همین الگو را تکرار کنید تا دستبند زیباتری داشته باشید.

می تونید برای باز و بسته کردن دستبند اول و آخر بافت از قفل های زیور آلات استفاده کنید و یا اینکه آخر بافت تعدادی زنجیره بزنید و به صورت حلقه دربیاورید ( اتصال با پایه کوتاه یا دوخت با سوزن و نخ) و از یکی از مهر ها مثل دکمه و جادکمه برای بستن دستبند کمک بگیرید.

حتی میشه به عنوان گردنبند ، تسبیح ، جا کلیدی و… ازش استفاده کرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.